Painkiller Hell & Damnation (Xbox 360)

chwilowy brak towaru

  • Producent: Nordic Games
  • Kategoria: Gry Xbox 360
  • Wersja językowa: polska
  • PEGI (wiek gracza): 18+
  • Tryb multiplayer: tak
  • Gatunek: akcja

Painkiller Hell & Damnation to energiczna strzelanka, będąca odświeżoną wersją pierwszej części kolekcji, w której liczy się wyłącznie refleks gracza. Projekt powstał w gliwickim studiu The Farm 51, znanym z serii NecroVision. Zespół ten założony został poprzez ludzi, którzy brali udział w produkcji pierwszego Painkillera.

Głównym bohaterem jest Daniel Garner, który wraz ze swoją żoną ginie w wypadku samochodowym.Jednak nie trafia on ani do nieba, ani do piekła. Zostaje wybrany do walki z demonicznymi hordami w imię dobra, co ma mu pozwolić odkupić swoje winy i umożliwić dołączenie do swej żony w zaświatach.

Grę zbudowano w oparciu o technikę Unreal Engine 3, dzięki temu realne było uzyskanie wyraźnie spektakularniejszej oprawy niżeli w którejkolwiek z poprzednich odsłon. Pomimo zmiany silnika podstawowe zasady zabawy nie uległy zmianie. Ponownie wcielamy się w uzbrojonego po zęby bohatera, który musi zmierzyć się z setkami krwiożerczych wrogów i gigantycznymi bossami.

Do naszej dyspozycji oddany pozostał całkiem pokaźny arsenał. Gracz może korzystać z kołkownicy, która przybija wrogów do ścian, sufitów lub podłogi. Oprócz tego występują standardowe bronie w grach FPS, takie jak strzelba czy rakietnica, a wszystkie z nich posiadają dwa tryby prowadzenia ognia. W Painkiller Hell & Damnation pojawia się wyłącznie jedno narzędzie, którego nie było w pierwszej części kolekcji – Soulcatcher. Zezwala na ono zbieranie dusz poległych przeciwników i wystrzelenie w nich wiązki promieni.

W odświeżonej wersji Painkillera gracze mogą zmierzyć się ze sobą w trybie multiplayer za pośrednictwem Internetu albo sieci lokalnej. Do dyspozycji oddane pozostały takie tryby, jak capture the flag, deathmatch, team deathmatch oraz survival. Dodatkowo można razem ze znajomymi przejść kampanię dla jednego gracza w trybie kooperacji.

Produkty najpopularniejsze w kategorii Gry Xbox 360